BiH pobijedila Hrvatsku 92:80 i ostala u utrci za drugi krug

U 4. kolu C-skupine Europskog prvenstva u Litvi reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Alytusu pobijedila Hrvatsku sa 92:80 (28:28, 15:8, 21:23, 28:21). Nakon katastrofalnog poraza od Finske malo tko je mogao vjerovati u pobjedu BiH protiv Hrvatske, no igrači Sabita Hadžića pokazali su da su opravdano na europskoj smotri. Drugom pobjedom na EP-u ostali su u utrci za plasman u drugi krug.

Već prva četvrtina pokazala je svu nemoć i neraspoloženost Hrvata, primili smo čak 28 koševa, a Mirza Teletović je sam zabio 15. BiH je na poluvremenu imala sedam razlike.

U prvim minutama drugog dijela Hrvatska radi seriju 7-0 i izjednačuje na 43:43, no to je bilo jedino dobro što su izabranici Stojana Vrankovića učinili u utakmici koja je Hrvatskoj mogla donijeti drugi krug.

Teletoviću se pridružio Henry Domercant, pa su njih dvojica nemilice punili Hrvatski koš. Šest i pol minuta prije kraja bilo je velikih 15 poena razlike (61:76).