Bošnjački političari pred TV kamerama priznali da zagovaraju ideje Slobodana Miloševića!

Bošnjački političari pred TV kamerama priznali da zagovaraju ideje Slobodana Miloševića!
Foto: Screenshot FTV

U srijedu navečer u emisiji ‘Odgovorite ljudima’ koja se emitira na Federalnoj televiziji BiH dogodio se verbalni okršaj o kojem danas bruje društvene mreže, ali i regionalni mediji.

Naime, zaiskrilo je između Slavena Raguža, predsjednika Hrvatske republikanske stranke, te zastupnika u parlamentu FBIH iz redova DF-a Dževada Adžema i Ramiza Salkića iz predsjedništva SDA, koji su raspravljali o političkoj budućnosti i opstanku BiH, ali i sve češćeg spominjanja rata u toj državi, prenosi Večernji list.

Inače, Federalna televizija bliska je bošnjačkoj politici i promovira unitarističke stavove. Dobar dio spomenute emisije dvojica bošnjačkih političara kritizirali su hrvatski odnos prema BiH te su kazivali kako praktički ne postoji ništa sporno u izbornom zakonu prema kojem Bošnjaci nadglasavaju Hrvate i u najvišim političkim tijelima biraju njihove predstavnike.

Međutim, na kraju emisije Raguž je zatražio riječ i pročitao kratku izjavu, upitavši Adžema i Salkića slažu li se s njom.

“Mi inzistiramo na tome da se u centar političkog sistema stavi čovjek i građanin, a ne pripadnik pojedine nacionalnosti. Slobode i prava čovjeka i građanina koji može sudjelovati u političkom životu ravnopravno bez obzira na razlike u pogledu nacionalnosti, vjere, profesije ili bilo kakve druge… su osnovica za razvoj jedne demokratske i moderne europske zemlje”, pročitao je Raguž, upitavši opet bošnjačke političare slažu li se s tom izjavom.

Dževad Adžem odmah je kazao kako se slaže s izjavom te da ona upravo predstavlja politiku njegove stranke i građanski koncept BIH, na što se nadovezao Salkić i to potvrdio.

Međutim, hladan tuš uslijedio je kada je Raguž obznanio da je riječ o izjavi Slobodana Miloševića iz 1989., dometnuvši da je sada konačno jasno da se sadašnja bošnjačka politika i srpska politika od prije 30 godina ni u čemu ne razlikuju kad su u pitanju prava Hrvata u BiH.