Hrvastka – Srbija 2:0, strijelci Mandžukić i Olić

hrvatska-srbija-nogomet

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je novi korak prema Svjetskom prvenstvu u Brazilu. U Maksimiru je pala Srbija, izabranici Igora Štimca slavili su 2:0, oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Strijelac prvog gola bio je Mario Mandžukić u 23. minuti, na asistenciju Ivice Olića. Olić je i sam bio strijelac u 37. minuti, nakon ubačaja kapetana Darija Srne iz slobodnog udarca.

Hrvatska je ovom pobjedom zadržala vodstvo u kvalifikacijskoj skupini A s 13 bodova, Srbija je ostala na začelju s četiri boda.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u utorak u Walesu.

Uoči današnje kvalifikacijske nogometne utakmice između reprezentacija Hrvatske i Srbije na stadionu Maksimir, zagrebačka policija do 17 sati privela je šest osoba, uglavnom zbog neprimjerenog znakovlja, pirotehničkih sredstava i alkoholiziranosti, doznaje se u policiji.

Akreditirano 158 novinara

Za utakmicu između Hrvatske i Srbije akreditirano je 158 novinara pisanih medija i radija. Pored najbrojnijih novinara iz Hrvatske akreditacije su zatražili i dobili 51 novinar iz Srbije, te 25-orica novinara najuglednijih novinskih kuća među kojima su NY Times, Independent, Times, La Gazzettu Dello Sport, L’EQUIPE i mnoge druge. Akreditirana su i 64 fotografa, kao i 28 televizija s tim da HRT ima prava prijenosa u Hrvatskoj, a Prva TV u Srbiji.

HRVATSKA: Pletikosa – Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić (Lovren, 82) – Rakitić, Modrić, Kovačić, Kranjčar (Vida, 63) – Olić (Vukojević, 83), Mandžukić

SRBIJA: Brkić – Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov – Ignjovski (Petrović, 75), Radovanović, Tošić, Đuričić, Stevanović (Tadić, 57) – Šćepović (Đorđević, 9)