Hrvatska slavila protiv Turske 3-0!

Ni najoptimističniji hrvatski nogometni zaljubljenici nisu mogli poželjeti bolji razvoj događaja u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za europsko nogometno prvenstvo između Turske i Hrvatske. Zahvaljujući pogotcima Olića, Mandžukića i Ćorluke, Hrvatska je u istanbulskoj Turk Telekom Areni slavila 3-0.

U 2. minuti izabranici Slavena Bilića stigli su do vodstva. Ćorluka je odlično probio po lijevoj strani i uputio centaršut po zemlji. Turski vratar uspio je tek skrenuti loptu na koju je natrčao Olić i pospremio je u mrežu.
U nastavku susreta Turska je preuzela kontrolu nad loptom i ima potpunu dominaciju na terenu, ali bez opasnosti za Stipu Pletikosu. Hrvatska ne uspijeva zadržati loptu tako da obrana ima dosta posla.

Nakon dominacije Turske u 32. minuti ponovno izvrsna akcija hrvatskih nogometaša. Prvo je Olić pokušao nabaciti s desne strane, lopta se odbila do Modrića, ali je njegov pokušaj blokiran. Lopta se odbila do Srne, koji je izvrsno nabacio na drugu vratnicu, a tamo je najviši bio Mandžukić i povećao prednost Hrvatske na 2:0.

Hrvatska je izvrsno otvorila i drugi dio. U 51. minuti Srna je izborio slobodan udarac na desnoj strani. Kapetan Vatrenih sjajno je ubacio na rub protivničkog peterca, a tamo je sam ostao Ćorluka, koji je glavom zakucao loptu u tursku mrežu za veliku prednost od 3:0.